יום שישי, 15 בדצמבר 2017

או-מא-מי: כשנדל"ן פוגש אוכל

 

או-מא-מי: כשנדל"ן פוגש אוכל  Umami_carassoהייתי אורחת במסעדת burek ברחוב צריפין 39 של השף ברק יחזקאלי. ערב עמוס בהרצאות טובות ואוכל משובח. על הפרק היה פרוייקט ייחודי בארץ ובעולם- אומאמי שמו. אני אישית, כאשת אפייה וחובבת מטבחים וגאדג'טים, הוקסמתי מהערב המתוכנן להפליא, מההרצאות המעניינות בתחום החדשנות באוכל, וכמובן שנישאר לי חלום קטן-גדול לרכוש דירה בפרוייקט המעניין והייחודי הזה.

פרוייקט ייחודי בארץ ובעולם, בו המטבח הוא הנושא המרכזי וסביבו בעצם נבנה הבית כולו. ובכן- נשמע משהו לא הגיוני? משהו עתידני?  אז הנה- חברת קרסו בניה הרימה את הכפפה והבינה שיש צורך בבתים שמיועדים לאנשים שאוהבים את המטבח, לבשל, לאפות, לארח, ובכלל- חייהם סובבים סביב המטבח, האכלה, אוכל.
בשלן צריך בראש ובראשונה שיהיה לו נוח במטבח. מטבח נוח הוא מטבח שבו משטחי עבודה רחבים שבהם ניתן לפרוס בנוחות את קרש העבודה, המצרכים, הירקות והפירות, התבלינים, הסירים וקערות ההגשה כדי לבשל ולאפות בצורה חופשית ונוחה, ובעיקר- יעילה. לא מדובר על מטבח גדול מידי, שכן זה עלול לעייף ולסרבל את תהליכי העבודה במטבח.

אנשים משקיעים בקניית מטבחים את מיטב כספם ולעיתים אף נעזרים במעצבי פנים לצורך כך. המטבח הפך לחדר המרכזי של הבית, הוא פתוח ומי שיושב בסלון רואה את הנעשה במטבח, בניגוד לעבר, אז המטבח היה חדר בפני עצמו מאחורי דלת סגורה ונועד לבישול ואכילה בלבד.

אנו מוקפים בתוכניות ריאליטי בנושאי בישול, תחרויות אוכל למיניהן והמון פרסומות בטלויזיה בנושא, ורבים הפכו לבשלנים חובבים ואף לוקחים את זה צעד אחד ( ואף יותר) קדימה- לומדים את הנושא, מרבים להיות במטבח ולארח.

כיום במטבח מבשלים, אוכלים, מארחים, מדברים סביבו כל בני הבית, הילדים מכינים שיעורים, משחקים בשולחן המטבח.

נותנים מקום של כבוד למטבח, ואת זה ניתן לראות בשלל העיצובים השונים והחידושים שיש במטבחים- יש שם הכל.

אני אוהבת מאוד את המטבח ואוהבת מאוד לאפות. יש לי בלוג אפייה, בו ניתן למצחוא את המתכונין שלי לעוגות בושות ועוגיות. אני אוהבת להסתובב באולמות תצוגה של מטבחים ולראות את החידושים ולכן שמחתי להגיע לערה ההשקה של קרסו נדל"ן.  להלן פרטים על המיזם:


קרסו נדל"ן משיקה את מתחם המגורים הראשון בישראל למשפחות שאוהבות לבשל ולארח- "אומאמי" ( הטעם החמישי) בפרויקט אומאמי, בשונה מפרויקטי נדל"ן אחרים של קרסו-הם התחלו לתכנן את המטבחים והחללים הציבוריים בדירה, במקביל לתכנון המגדל ועיצוב פנים הדירות.המתחם יכלול 742 יח"ד ב-6 מגדלים בני 31 קומות, בשכונת נאות אריאל שרון בצפון מערב קריית אונו


דיירי המתחם ייהנו ממטבח משודרג הכולל אי עבודה עם הכנה לכיריים, נקודת מים במקרר ועוד. במרפסת הדירה תהיה תשתית לגינת תבלינים הכוללת מערכת השקיה ומקפיא במחסן הדירתי; בכל מגדל מגורים תהיה מכונת קרח תעשייתית, חדר יין וחדר אחסון עם ריהוט לאירוח


הפרויקט החדש, נקרא על שמו של הטעם החמישי "אומאמי" כולל 742 יח"ד ב- 6 מגדלים בני 31 קומות ובהם מגוון רחב של דירות 3,4,5 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. הפרויקט תוכנן על ידי משרד האדריכלים יסקי מור סיון יחד עם אדריכלית הפנים קארן ראובני ולימור לניאדו תירוש, שפית ומומחית לבישול ואירוח ביתי.הארכיטקטורה הייחודית של המגדלים מעניקים לכל אחת מהדירות מרפסת אירוח משמעותית בעלת שדה ראייה רחב, עם הסתרה מינימלית, המייצרת חלל מואר הזוכה לתחושת פתיחות ומרחב.
המטבחים תוכננו לפרטי פרטים, תוך שמירה על איזון בין פרקטיות לבין אסתטיקה ועיצוב. רובם ככולם משלבים ארונות גבוהים ונמוכים, מדפים, מגירות עם פרזול ברמה גבוהה ומגוון פתרונות שיאפשרו מקסימום, נוחות וגמישות בעבודת המטבח. בנוסף, בכל טיפוסי המטבחים מתוכנן אי עבודה עם הכנה לכיריים. במרפסות תותקן גינת תבלינים הכוללת מערכת השקיה מובנית ובקר השקיה ממוחשב וכן יותקנו נקודות מים וגז. כדי להשלים את צרכי חובבי הבישול, והאירוח, לכל דירה יוצמד מחסן דירתי ולרוכשים יוענקו שוברים לרכישת מקפיא בנפח של 150 ליטר.פרויקט אומאמי ממוקם סביב פארק שכונתי רחב ידיים בן כ13 דונם הכולל שבילי הליכה, בוסתן עצי פרי, גינות עשבי תיבול, פינות ישיבה מוצלות וגינה קהילתית. בכל אחד ממגדלי המגורים יוקם חדר יין לאחסון וקירור יינות עם תא פרטי לכל משפחה, מכונת קרח תעשייתית וחדר אחסון בו יעמדו לרשות ולשימוש הדיירים ריהוט דקורטיבי לאירוח.

פרויקט "אומאמי" שבנייתו תחל לפי ההערכות תוך מספר שבועות, יבוצע על ידי החברה הסינית BCEG, עימה נחתם חוזה לפני כשבועיים. בימים אלה מתחילה קרסו נדל"ן במכירה מוקדמת, במסגרתה יוצעו למכירה, דירות 3 חדרים החל מ-1.720 מיליון ש"ח, דירות 4 חדרים החל מ-2.316 מיליון ש"ח, דירות 5 חדרים החל מ-3.194 מיליון ש"ח ודירות פנטהאוז מוצעות למכירה החל מ-5.45 מיליון ש"ח.


הפרויקט ייבנה ברובע אריאל שרון בקרית אונו. הרובע עתיד לכלול כ- 1,615 יח"ד, כ- 148 אלף מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה ושטחים ירוקים בהיקף כולל של כ- 50 דונם. רובע אריאל שרון ממוקם מדרום לאוניברסיטת בר אילן ומצפון מערב לשכונת קריניצי החדשה וכפר אז"ר. קרסו נדל"ן תקים את הפרויקט הגדול ביותר ברובע החדש.


 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה